24.04.2015

Oslavte Den matek v Národním divadle!

Vážení přátelé divadelního umění,
přijměte pozvání na představení Činohry Národního divadla v rámci speciální nabídky, kterou jsme pro vás připravili ke Dni matek (10. 5. 2015).
Při nákupu na pokladnách ND nebo rezervaci v obchodním oddělení stačí uvést heslo „Den matek“ a získáte vstupenky s 50% slevou!

Zakupte si v týdnu od 4. 5. do 10. 5. 2015 dvě vstupenky za cenu jedné.*

Myšlenka mezinárodních a pravidelných oslav svátku Den matek vznikla roku 1907 na počest Anny Reeves Jarvisové, která bojovala za práva matek. O pět let později vyhlásil tehdejší prezident USA Woodrow Wilson první oficiální oslavu Dne matek, konající se druhou květnovou neděli. V Česku se slaví podle amerického vzoru rovněž druhou květnovou neděli. V Československu se začal slavit tento svátek v roce 1923. Jeho propagátorkou byla Alice Masaryková.

10. 5. Národní divadlo v 19.00
ZE ŽIVOTA HMYZU (Karel a Josef Čapkové)
Hrají: Saša Rašilov, Karel Dobrý, Filip Kaňkovský, Martin Pechlát, David Matásek, Michal Kern j. h., Petr Motloch, Sabina Králová, Igor Orozovič, Lucie Žáčková, Vladislav Beneš, Jana Pidrmanová, Jan Dolanský. Režie: Daniel Špinar
Představovat slavnou alegorickou moralitu bratrských pilířů české meziválečné kultury je asi zbytečné – málokdo nezná alespoň v obrysech příběh Tuláka, kterého omrzí lidé a rozhodne se na ně dívat jako na hmyz a pozoruje efemérní a povrchní život Motýlů, kořistnické a sobecké Chrobáky, Cvrčky a Lumky a nakonec bojovné a ve strašlivém životním tempu houfně hynoucí Mravence.

11. 5. Národní divadlo v 20.00
DOKONALÉ ŠTĚSTÍ aneb 1789 (Ariane Mnouchkinová)
Režie: Vladimír Morávek
Hrají: Radúz Mácha, Jan Hartl, Eva Salzmannová, Martina Preissová, Václav Postránecký, Jan Kačer, Kateřina Holánová, Filip Rajmont, Martin Pechlát, Petr Motloch, Jan Bidlas, Alexej Pyško, Milan Stehlík, Ladislav Frej j. h.,Ondřej Bauer j. h., Jiří Kniha j. h., Vladimír Polívka j. h., Gabriela Vermelho j. h., Eva Vrbková j. h., Petr Oslzlý j. h., Robert Mikluš j. h. a další
Dokonalé štěstí aneb 1789 – kapesní průvodce revolucí monumentálních rozměrů. Bojíte se dějin? Přijďte do divadla! Milujete dějiny? Přijďte tam též.
Inscenace, na jejímž počátku stál průlomový text francouzské režisérky Ariane Mnouchkinové z roku 1970, je grandiózní koláží plná kejklířů, zpěvů, bubenických čísel a fantastických hereckých výkonů. Kolik je revolucí a která je ta nejdůležitější? Bylo jich mraky – a proto vzniká tahle „anatomie revoluce“ – kaleidoskop možného i nemožného, a to vše na jevišti historické budovy Národního divadla.

Informace o představení najdete na www.narodni-divadlo.cz

Těšíme se na vaši návštěvu!

Národní divadlo
Obchodní oddělení
Ostrovní 1, 112 30 Praha 1
www.narodni-divadlo.cz

POKLADNY ND
Hlavní pokladna ND, Národní 4, Praha 1 (po–pá 9–18, so–ne 10–18, v hrací dny Nové scény do začátku představení)
Pokladna Stavovského divadla, Železná 24, Praha 1 (po–ne 10–18)
Státní opera, Wilsonova 4, Praha 1 (po–ne 10–18)

VSTUPENKY JE MOŽNÉ REZERVOVAT V OBCHODNÍM ODDĚLENÍ (po-pá 9.00–17.00):
Do předmětu e-mailu uveďte heslo „DEN MATEK“.
• e-mailem: akce@narodni-divadlo.cz
• telefonicky: +420 224 901 319

Vstupenky si můžete po vystavení rezervačního čísla vyzvednout v pokladnách ND do termínu konce rezervace. Na základě závazné písemné objednávky lze vstupenky uhradit bankovním převodem (na fakturu – poštovné 50 Kč) nebo dobírkou (poštovné 80 Kč).

* Nabídka se na vstupenkách projeví jako 50% sleva. Slevu nelze uplatnit při nákupu on-line nebo u smluvních prodejců.

Autor: Jana Tycová, Foto: Martin Špelda