16.01.2015

Jarní zvýhodněné vstupné

Vážení členové KPČ,
věříme, že divadelní hry nastudované činoherním souborem ND pro vás budou ve spojení s návštěvou Národního divadla výjimečným kulturním zážitkem.

V únoru a březnu 2015 vám nabízíme vybrané inscenace za zvýhodněné vstupné.
Své místo v hledišti si rezervujte na j.tycova@narodni-divadlo.cz.

S 50% slevou nabízíme úspěšný činoherní titul:

Molière
PÁN Z PRASEČKOVA
Režie: Hana Burešová
Hrají: Václav Postránecký, Ondřej Pavelka, Pavla Beretová, Filip Rajmont, Miloš Kopečný j. h., Jana Pidrmanová, Radúz Mácha a další.

Lakota, intriky, ziskuchtivost, hloupost, pýcha a touha po dobrém společenském postavení – to jsou témata, která hýbala společností nejen v době, kdy Molière Pána z Prasečkova psal, ale i dnes. V titulní roli exceluje Václav Postránecký.

Uvádíme v úterý 17. 3. 2015 od 19 hodin ve Stavovském divadle.


Za jednotné vstupné 150 Kč:

Stefano Massini
OHLUŠUJÍCÍ PACH BÍLÉ
… v duši Vincenta van Gogha
Mimořádná nabídka pro členy klubu v rámci zvýšené kapacity míst v hledišti

Režie: Lucie Bělohradská
Hrají: Karel Dobrý, David Matásek, Filip Rajmont, František Němec, Petr Motloch a Radúz Mácha

Strohé bílé zdi pokoje v St. Paul, ústavu pro duševně choré. Jak se asi žije malíři v místě, kde neexistuje jiná barva než bílá? Píše se rok 1889 a Vincent si nepřeje nic víc, než se dostat ven. První nadějí na záchranu je bratr Theo, který přijíždí na návštěvu a cestou vystřídá čtyři vlaky a jeden vůz. Není to však nic platné, protože je pouhou iluzí Vincentovy rozštěpené mysli. Po dramaticky vyhroceném napadení doktora Vernon-Lazara zbývá Vincentovi poslední naděje, s níž přichází laskavý a trpělivý doktor Peyron, hypnóza.

Uvádíme v pondělí 2. a 23. 2. a ve středu 4. a 25. 3. od 19 hodin na Nové scéně ND.

Biljana Srbljanović
TEN HROB JE MI MALÝ
Scénické čtení – pouze jedno uvedení

Uvádíme v neděli 15. 2. 2015 od 20 hodin na Nové scéně ND.

Překlad: Marina Hořínková
Režie: Aleksandar Ivanovski

Bylo mu stěží osmnáct a ze dne na den se z něj stal nepřítel číslo jedna. Chlapec, který zasáhl do dějin víc, než si dokázal představit. Je to hrdinství, nebo pošetilost – chtít si na někoho vystřelit? Jmenoval se Gavrilo, možná se do někoho zrovna zamiloval, ale nedokázal to včas říct...
Hra z roku 2013 se zabývá mnohem širším okruhem témat než jen jedním atentátem v roce 1914. Autorka vidí veřejné prismatem soukromého, zkoumá dnešním pohledem, nakolik se člověk stává obětí dějinného výkladu, a zda je takový akt jen uzavřeným činem, nebo jeho ozvuky nalézáme v životech nás všech.
S humorným nadhledem střídá nejrůznější přístupy k tvorbě textu a rozžívá téma, které je v jejím podání překvapivě aktuální. Součástí scénického čtení bude vernisáž videoartu srbského umělce Dragana Stojčevského a následovat bude koncert kapely Green Småtroll, jejímž frontmanem je Filip Kaňkovský.

Na jednu legitimaci si můžete za zvýhodněnou cenu zakoupit dvě vstupenky.

Těšíme se na setkání v hledištích našich divadel!


REZERVACE VSTUPENEK:
Jana Tycová – obchodní oddělení ND
tel.: +420 224 901 419
e-mail: j.tycova@narodni-divadlo.cz

Autor: Jana Tycová