30.11.2014

Pozvání na nové činoherní tituly

Vezměte partnerku / partnera do divadla a získejte 1+1 vstupenku zdarma.

Vážení členové KPČ,
v poklidném čase vás srdečně zveme do hlediště Národního i Stavovského divadla na nové činoherní tituly: 1789 aneb DOKONALÉ ŠTĚSTÍ a OTHELLO, BENÁTSKÝ MOUŘENÍN.

Jako poděkování za vaši přízeň v celém roce 2014 vám nabízíme možnost exkluzivně navštívit první reprízy těchto představení s 50% slevou (Sleva 1+1 se zobrazí na vstupence jako 50 % z běžné ceny vstupného).

Ariane Mnouchkinová
1789 aneb DOKONALÉ ŠTĚSTÍ

Hrají: Radúz Mácha, Jan Hartl, Eva Salzmannová, Martina Preissová, Václav Postránecký, Jan Kačer, Kateřina Holánová, Filip Rajmont, Martin Pechlát, Petr Motloch, Jan Bidlas, Alexej Pyško, Milan Stehlík, Ladislav Frej j. h.,Ondřej Bauer j. h., Jiří Kniha j. h., Vladimír Polívka j. h., Gabriela Vermelho j. h., Eva Vrbková j. h., Petr Oslzlý j. h., Robert Mikluš j. h. a další.
Režie: Vladimír Morávek

Inscenace, na jejímž počátku stál průlomový text francouzské režisérky Ariane Mnouchkinové z roku 1970, je grandiózní koláží plná kejklířů, zpěvů, bubenických čísel a fantastických hereckých výkonů. Kolik je revolucí a která je ta nejdůležitější? Bylo jich mraky – a proto vzniká tahle „anatomie revoluce“ – kaleidoskop možného i nemožného, a to vše na jevišti historické budovy Národního divadla.
Pod vedením režiséra Vladimíra Morávka se (nejen!) na scéně odehraje řada výjevů, které mohou připomínat třeba tu velkou francouzskou bouři, na jejímž konci stála deklarace práv člověka a občana. Možná si vzpomenete i na převrat, který tak zásadně ovlivnil naše moderní dějiny, ale může vám to připomínat i vaše každodenní „malé“ revoluce, jejichž dosah nedokážeme nikdo nikdy odhadnout.

Neděle 28. prosince 2014 v 17:00;
Neděle 18. ledna 2015 ve 14:00 a v 19:00, Národní divadlo


William Shakespeare
OTHELLO, BENÁTSKÝ MOUŘENÍN

Nejslavnější ze všech dramatiků stačil zpodobnit ve svém díle snad všechny lidské vášně a lidské slabosti. Othello je jedna z jeho her nejproslulejších. Benátky jsou ve válečném stavu, nejvyšší hodnost v armádě má muž odlišné pleti, kdekdo chce udělat kariéru… Tak začíná tragédie, ve které i ten nejstatečnější ztratí svou integritu.
Hrají: Karel Dobrý, David Prachař, Magdaléna Borová, Jiří Štěpnička, Alois Švehlík, Vladislav Beneš, Igor Orozovič, Patrik Děrgel j. h., Jan Jankovský j. h., Jana Boušková, Lucie Žáčková, Jana Pidrmanová a další.
Režie: Daniel Špinar

Neděle 21. prosince 2014 v 19:00;
Pátek 16. ledna 2015 v 19:00, Stavovského divadlo


Své místo v sále si rezervujte na j.tycova@narodni-divadlo.cz. Na jednu legitimaci si můžete za zvýhodněnou cenu zakoupit dvě vstupenky.

Přejeme vám příjemné Vánoce, šťastný nový rok!
Těšíme se na setkání v hledištích našich divadel v roce 2015.

REZERVACE VSTUPENEK:
Jana Tycová – obchodní oddělení ND
tel.: +420 224 901 419
e-mail: j.tycova@narodni-divadlo.cz
Obchodní oddělení ND, Ostrovní 1, 112 30 Praha 1

Autor: Jana Tycová, Foto: Hana Smejkalová