4.04.2013

Dubnový knižní tip Činohry

Knižní tip na měsíc duben
Ostrovní autoři jsou stálicemi na českých jevištích – a nepatří mezi ně zdaleka jen Shakespeare. Dubnový dramatický tip směrujeme právě do Velké Británie, upozorňujeme vás na hry, které máme stále v nabídce a přidáváme opět prémie zdarma.
Nezapomeňte, že programové brožury Činohry Národního divadla neobsahují pouze text hry, ale také životopisy autorů, studie o kontextu vzniku hry a dalších souvislostech zajímavé pro nejširší spektrum čtenářů. Objevte divadlo z nové stránky – čtěte hry.

Tom Stoppard: Rock´n´Roll
Naše dějiny se staly tématem britské hry! Autor s českými kořeny a úzkou vazbou na český umělecký kontext nahlíží ze své perspektivy na život v disentu a na konflikt mezi ideály a realitou. Napínavá a vtipná hra o nás pro nás. Vydáno k inscenaci z r. 2007 v režii Ivana Rajmonta.60 Kč

Edward Bond: Spaseni
Hra z poloviny šedesátých let od dramatika a režiséra. Je pro něj charakteristický jeho vlastní styl, v němž vynalézavě využívá básnický jazyk, dialekt i slang, nazval „racionálním divadlem“. Vydáno k inscenaci z r. 2010 v režii Michala Dočekala. 60 Kč

Nick Whitby: Být či nebýt
Černá komedie podle slavné filmové komedie. V Polsku na počátku války se divadelní soubor zapojí do špionážního souboje s nacistickou mocí a s pomocí kreativity a perfektní znalosti svého umění nad ní vyzraje v souboji vedeném čistě divadelními prostředky... Vydáno k inscenaci z r. 2011 v režii Daniela Špinara. 65 Kč

Lucy Prebble: Enron
Nejnovější hra mladé britské autorky srozumitelně a zábavně popisuje příčiny světové ekonomické krize. Pohled na pád americké firmy Enron jako muzikálové drama s oživlými dluhy.
Vydáno k inscenaci z r. 2012 v režii Michala Dočekala, 70 Kč


Ke každému zakoupenému titulu si můžete vybrat jednu prémii z následující nabídky:

John Milton Synge: Hrdina západu (vydáno k inscenaci z r. 1996 v režii Jana Kačera)
Hra z roku 1907, v níž Synge položil základ moderní irské dramatice, vedoucí až k dnes aplaudovanému Martinu McDonaghovi. Směšnohrdinská hra o tom, co způsobí jedna dobře míněná synovská rána lopatou.

Martin Crimp: Venkov (vydáno k inscenaci z r. 2002 v režii Ivana Rajmonta)
Autor, který udává směr moderní britské hry. Vyprázdněné mezilidské vztahy – tak se žije v Británii i u nás. Hra z roku 2000.

Caryl Churchillová: Prvotřídní ženy (vydáno k inscenaci z r. 2004 v režii Jiřího Pokorného)
Text nejznámější britské dramatičky z roku 1982. Hlavní hrdinka mezi osobním životem a kariérou – a její silný příběh.

Tom Stoppard: Arkádie (vydáno k inscenaci z r. 2006 v režii Radovana Lipuse)
Další dílo dramatika, který je mj. autorem scénáře k filmu Zamilovaný Shakespeare. Brilantní, na slovním humoru postavená komedie o lásce, matematice a času.

Tituly objednávejte na emailu programy@narodni-divadlo.cz. Při zasílání poštou (platba předem) účtujeme poštovné dle sazebníku České pošty. Osobní odběr možný pouze po předcházející dohodě!

Autor: Marta Ljubková