8.01.2013

Knižní tip na měsíc leden – Zimní vítr ze severu

Tentokrát upozorňujeme na hry severské provenience, míst, odkud pocházejí nejen skvělé detektivky, ale i klíčové divadelní hry (a pohádky pro všechny generace). Ty vydané Činohrou Národního divadla jsou navíc opatřeny množstvím informací o autorovi, doprovodných studií o hře a dobovém kontextu.
Nejznámějším ze všech nabízených autorů je zřejmě pohádkář Hans Christian Andersen, jehož Sněhovou královnu (vyd. 2008) pro ND adaptovala Iva Klestilová. K příběhu o střípku ledu a nezištné lásce přidejte i méně známý text Den naděje (vyd. 2010) islandského dramatika Birgira Sigurdssona. Tragický příběh matky dvou synů a duševně nemocné dcery se odehrává v padesátých letech v Islandském Reykjaviku. Norské klasiky v našem výběru representuje Henrik Ibsen a jeho hra „o konfliktu jedince a společnosti“ Nepřítel lidu (vyd. 2009).

Sněhová královna.....60 Kč

Den naděje...............55 Kč

Nepřítel lidu............. 60 Kč


Jako bonus Vám přidáme Tanec smrti Augusta Strindberga a Ibsenovu Divokou kachnu (oba tituly vyšly k inscenaci ND roku 1993) – ke každé placené knize jednu prémii dle vašeho výběru. Pročet prémií je omezen skladovými zásobami, můžeme tedy uspokojit jen omezený počet zájemců.

Tituly možno vyzvednout osobně v paláci Kolowrat (po předchozí dohodě), nebo Vám je zašleme poštou (v tom případě platíte poštovné). Objednávky a další informace na programy@narodni-divadlo.cz.

Autor: Marta Ljubková