6.12.2012

Knižní tip na tento měsíc: Shakespeare – or not to be

Kdo by neznal váhajícího Hamleta nebo symbol věčné lásky, milence Romea a Julii! Jenže Shakespearovo dílo obsahuje i méně uváděné hry. K těm doslova raritním (po roce 1945 se u nás dočkala jen 8 inscenací) patří Troilus a Kressida, v níž se Shakespeare obrátil do starého Řecka. Přečtěte si tuto hru v překladu Martina Hilského a autorské úpravě významného evropského režiséra Davida Radoka. K tomu nabízíme detailní studii o hře (Pavel Drábek) a zajímavý vhled do antického světa cti, války a politiky (Daniel Kroupa).

Při nákupu nezapomeňte, že si knihovnu můžete doplnit i známějšími tituly slavného Alžbětince: v nabídce máme i komedii Zkrocení zlé ženy, politickou hru Richard III. (rovněž v překladu Martina Hilského) či Krále Leara (v překladu Milana Lukeše).
Troilus a Kressida..... 60 Kč
Zkrocení zlé ženy..... 65 Kč
Richard III. .............. 65 Kč
Král Lear ................. 65 Kč
Pokud si u nás koupíte alespoň jeden z výše uvedených titulů (a nebo rovnou všechny čtyři), přidáme vám bonus - bezplatnou prémii hru Richarda Nelsona Dva shakespearovští herci – knihu, v níž kromě dramatu najdete množství doprovodných textů, jak je pro programy Činohry ND typické.
Upozorňujeme, že počet prémií je omezen, proto neváhejte, nemůžeme zaručit, že se na vás dostane.
Nadělte si Shakespeara pod stromeček!
Tituly možno vyzvednout osobně v paláci Kolowrat (po předchozí dohodě), nebo Vám je zašleme poštou (v tom případě platíte poštovné). Objednávky a další informace na programy@narodni-divadlo.cz.

Autor: Marta Ljubková