15.05.2017

První fotky z MLYNÁŘOVY OPIČKY

mlynarova_opicka-patrik_borecky-4

„Fungl novou“ komedii sestavil Milan Šotek, maje přitom na zřeteli konkrétní herce Národního divadla. Abychom parafrázovali název jedné z Klicperových aktovek „Každý něco pro vlast“: z každé uzmul něco pro Národ! Bude to vlastně „klicperiáda“ – Čtverrohý Jelen na Mostě.

Předpremiéra 24. května 2017
Premiéry 25. a 26. května 2017 ve Stavovském divadle

Foto: Patrik Borecký
 
3.05.2017

KŘEHKOSTI, TVÉ JMÉNO JE ŽENA - 1. fotky

krehkosti-oblekana-030

Ženy v podání skvělých žen! Iva Janžurová, Jana Preissová, Johanna Tesařová, Taťjana Medvecká a Eva Salzmannová společně pátrají, co znamená být ženou, být herečkou… A jediným mužským průvodcem na této cestě jim je démonický Karel Dobrý – navíc ve spojení s výjimečnou taneční skupinou 420PEOPLE. Premiéry 11. a 18. května na Nové scéně!

Foto: Petr Neubert
 
4.04.2017

NOVÁ KREV - SESTAVA 4: Kosmos

nova_krev_vesmir_086a

Dne 12. dubna 1961 v 9 hodin 7 minut moskevského času odstartoval Jurij Gagarin v kosmické lodi Vostok 1 z kosmodromu Bajkonur. V době startu mu bylo 27 let. Ve středu 12. dubna 2017, přesně o 56 let později, jsme kosmicky laděnou Sestavou s posádkou lodi ND1-Prager toto ne(půl)kulaté, ale neméně významné výročí oslavili ve foyer Nové scény...

Autor: Kristýna Klimešová, Foto: Hana Smejkalová
 
3.03.2017

KRVAVÁ SVATBA - fotky z oblékané zkoušky

krvava_svatba-martin_spelda-9

V den sňatku opouští nevěsta ženicha a následuje Leonarda, muže, kterého miluje, bez ohledu na neúprosný zákon morálky a cti. Představy všech příbuzných se rozsypou jako domeček z karet... My se ovšem ptáme dál – co ostatní postavy, rodiče, prarodiče, sousedé? Vědí také, co to je šílená touha? Je láska pouze doménou mládí, nebo jsme každý z nás tak trochu opouštějící Nevěstou či zrazeným Ženichem? Krvavá svatba sice vyrůstá z bezprostředních španělských reálií i konkrétní doby, ale dotýká se nás možná víc, než jsme si ochotni připustit.

KRVAVOU SVATBU španělského básníka a dramatika Federika Garcíi Lorky uvedeme v premiérách 16. a 17. března ve Stavovském divadle.

Foto: Martin Špelda
 
1.03.2017

Valentýnská SESTAVA na Nové scéně

nova_krev_valentyn_794a

V pondělí 27. února jsme ve foyer Nové scény opět zpívali, hráli, recitovali a soutěžili... Tématem třetí SESTAVY v rámci Nové krve byl tentokrát svátek všech zamilovaných - Valentýn.

Oslavit či bojkotovat ho za klavírního doprovodu Jakuba Urbana přišli Iva Janžurová, Taťjana Medvecká, Eva Salzmannová, Pavlína Štorková, Tereza Vilišová, Jan Bidlas, Patrik Děrgel, Filip Kaňkovský, Radúz Mácha, David Matásek, Igor Orozovič, Filip Rajmont, Matyáš Řezníček, Milan Stehlík, Daniel Špinar, Marta Ljubková, Ilona Smejkalová, Milan Šotek a Jan Tošovský.

Nenechte si ujít další uvedení SESTAVY (12.4.) a VOLNÉHO STYLU (30.3.) ve foyer Nové scény!

Foto: Hana Smejkalová
 
Stránka 1 z 50