31.08.2014

Významné kulatiny Petra Motlocha

Na konci divadelních prázdnin, 29. srpna, oslavil Petr Motloch, dlouholetý člen Činohry Národního divadla, 50. narozeniny. K významným, krásným kulatinám mu gratulovali, mimo jiných, i jeho kolegové z činohry...

Milý Petře,
je to k neuvěření, že Tebe, kterého všichni známe jako mírného poděsa, bychom od konce srpna mohli oslovovat „ctihodný kmete“. Tak se prý po padesátce dosaženého věku pánům říkávalo. Je to možné? U Tebe ne. Jsi všechno, jen ne ctihodný kmet. A to je moc dobře! Přejeme Ti hodně sil na všechny role, které ještě chceš hrát, na všechny knížky, které ještě chceš přečíst, na všechny filmy, které chceš vidět, na všechny historky, které chceš vyprávět, a na všechny zážitky, které chceš zažít. A to hlavně na zážitky se svou novorozenou dcerkou!

Buď stále svůj!

Tví činoherní kolegové

Petr Motloch studoval herectví na JAMU v Brně. V letech 1992–94 byl angažován v Národním divadle v Brně, dále byl členem zlínského Městského divadla, hostoval např. v hradeckém Klicperově divadle a v Národním divadle nastudoval pohostinsky roli Jiřího v Durychově Bloudění a Jamese Tyrona ml. v O’ Neillově Cestě dlouhým dnem do noci. Od roku 1998 je členem Činohry Národního divadla – dosud zde hrál například: Francka v Maryše bratří Mrštíků, Fortinbrase v Shakespearově Hamletovi, Rogožina v dramatizaci Dostojevského Idiota, Mortimera v Schillerově Marii Stuartovně, Mikoláše v dramatizaci Vančurovy Markéty Lazarové, Tyru v Tylových Krvavých křtinách, Ezru Chatera ve Stoppardově Arkádii, Mlynáře v Jiráskově Lucerně. V současné době hraje v Národním divadle ve Stroupežnického Našich furiantech, v Tylově Strakonickém dudákovi a ve hře bratří Čapků Ze života hmyzu, na Nové scéně ve hře E. Jelinekové Co se stalo, když Nora opustila manžela a v Massiniho Ohlušujícím pachu bílé.

Foto: Jaroslav Šimandl