9.02.2015

Scénické čtení TEN HROB JE MI MALÝ

Gavrilo Princip – „chlapec, který zasáhl do dějin víc, než si dokázal představit...“ Nejen jeho příběh bude vyprávět scénické čtení TEN HROB JE MI MALÝ, které nás na Nové scéně čeká už za necelý týden. Nenechte si ujít originální večer, jehož součástí bude i vernisáž videoartu srbského umělce Dragana Stojčevského a koncert kapely Green Småtroll s jejím frontmanem Filipem Kaňkovským...

Bylo mu stěží osmnáct a ze dne na den se z něj stal nepřítel číslo jedna. Chlapec, který zasáhl do dějin víc, než si dokázal představit. Je to hrdinství, nebo pošetilost – chtít si na někoho vystřelit? Jmenoval se Gavrilo, možná se do někoho zrovna zamiloval, ale nedokázal to včas říct... Hra z roku 2013 se zabývá mnohem širším okruhem témat než jen jedním atentátem v roce 1914. Autorka vidí veřejné prismatem soukromého, zkoumá dnešním pohledem, nakolik se člověk stává obětí dějinného výkladu, a zda je takový akt jen uzavřeným činem, nebo jeho ozvuky nalézáme v životech nás všech. S humorným nadhledem střídá nejrůznější přístupy k tvorbě textu a rozžívá téma, které je v jejím podání překvapivě aktuální.

Po boku Igora Orozoviče coby Gavrila Principiho se objeví také Filip Kaňkovský, Radúz Mácha, Jana Pidrmanová a Filip Rajmont.

Více o scénickém čtení zde.