10.06.2014

BAROVÁNÍ NA PIAZZETĚ ve prospěch povodní v Srbsku a Bosně

To, co uvidíte v Barování, už nikde a nikdy neuvidíte! Originální projekt Sandry Novákové a Filipa Rajmonta, který během svého šestiletého trvání získal mnoho příznivců jak ze strany diváků, tak i umělců. Jde o pořad kabaretního typu, kdy hosté sedí u stolků a užívají si večer s osobnostmi z herecké a hudební branže. Těžištěm není pevný program, ale umělci se inspirují situacemi, které vznikají teď a tady. Těží z atmosféry večera, nálady publika a reagují na aktuální události. Každý pořad je tak svébytným a neopakovatelným dílem, a možná i proto se stal tak úspěšným. Všichni umělci vystupují zadarmo, nikdo nedostává žádný honorář, mohou tedy vyzkoušet na lačném publiku vše nové. Nezřídka se tak stává, že diváci odcházejí až v ranních hodinách?

Speciální vydání openair BAROVÁNÍ se Sandrou Novákovou a Filipem Rajmontem následuje bezprostředně po happeningu Tak nám zabili Ferdinanda v sobotu 28. 6. 2014 od13:00 na piazzetě ND.

VEŘEJNÁ SBÍRKA ČLOVĚKA V TÍSNI

Člověk v tísni otevřel sbírkové konto na pomoc lidem zasaženým povodněmi v Srbsku a Bosně a Hercegovině. Rozsáhlé záplavy si v obou balkánských zemích dosud vyžádaly nejméně 30 lidských životů a počet obětí ještě poroste. Povodně postihly na milion obyvatel a meteorologové je označují za nejhorší za posledních 120 let. Voda vyplavila například i město Maglaj ve střední části Bosny a Hercegoviny, kam za války v devadesátých letech směřovala pomoc od Čechů. Vytopena byla například škola pro 1000 žáků, kterou tu Češi pomohli postavit.

Na piazzetě Národního divadla v sobotu 28. června 2014 od 14.00 vystoupí: Lenka Nová, Vojtěch Lavička a Gipsy Spirit, Ondřej Ruml, Gusta Pian Bernard a Šimon Vesely, Aneta Králová, Štěpán Klouček, Brigita Cmuntová, Věra Nerušilová, Juwana Jenkins, Barbora Poláková, Jan Kalousek a další.