20.09.2016

Připravujeme na sezonu 2016/17

NÁRODNÍ DIVADLO

Tuto sezonu v historické budově připravujeme pouze jeden titul – původní dramatizaci anglického románu, který patří k pilířům světové literatury. Zároveň půjde o první uvedení Austenové v ND.

Jane Austenová: PÝCHA A PŘEDSUDEK


STAVOVSKÉ DIVADLO

Ve Stavovském divadle chystáme klasiku „z různých stran“. Dojde na dramatizaci veleznámého románu (v níž nemáme v úmyslu soutěžit s filmovým zpracováním) i na současné zpracování dnes už klasické hry – v obou případech pod režijním vedením nejúspěšnějších režiséru mladší střední generace. (V případě Fukse jde opět o první jevištní zpracování v ND vůbec.) Jejich charakteristický režijní rukopis slibuje inscenace divácky úspěšné a přinejmenším výtvarně výrazné. Poslední titul snoubí tradici a dnešek, ke klicperovskému dědictví přistupujeme s úctou, ale zároveň s humorem dneška, se snahou najít v zaprášeném to čerstvé – a na to čerstvé nanést působivý „prach“ nejlepších českých tradic.

Ladislav Fuks: SPALOVAČ MRTVOL
Federico García Lorca: KRVAVÁ SVATBA
Václav K. Klicpera, Milan Šotek: MLYNÁŘOVA OPIČKA

NOVÁ SCÉNA

Na Nové scéně pokračujeme v sérii dosud neuvedených nebo přímo pro Novou scénu vzniknuvších textů. První titul píše René Levínský, teoretický fyzik a dramatik řady pseudonymů, a nepůjde o nic menšího než o vesmír. Dalším titulem je nová australská hra (uvedeme ji v české premiéře) odehrávající se z velké části na moři, které nám tak frapantně chybí. Třetí titul vzejde ze spolupráce s tanečním souborem 420PEOPLE a bude poctou všem ženám.

René Levínský: DOTKNI SE VESMÍRU A POKRAČUJ
Finegan Kruckemeyer: NA MOŘI, ZÍRÁM NAHORU
KŘEHKOSTI, TVÉ JMÉNO JE ŽENA

Foto: Bára Prášilová