16.08.2016

Nová Nová krev v nové sezoně

Zúčastnili jste se v loňské sezóně některého z večerů Nové krve? Byli jste účastníky Záboru ve Stavovském divadle, Šarády na Nové scéně nebo Výpravy v Historické budově? Nová krev pokračuje – v nové verzi. Pro letošní sezónu chystáme dvě podoby: Sestavu a Volný styl. Oba typy večerů vás zavedou do horního foyer Nové scény, kterou pro tuto příležitost proměníme v kavárnu.

Sestava bude mít žánrově nejblíž ke kabaretu, připravujeme písně z historie Národního divadla, procítěné verše na divadelní notu, aktuální rubriku Nad dopisy diváků, kulinářské skeče Vaříme s Bystou a další – prostě všechno, co se nám podaří „sestavit“. Sestava se vrátí každé dva měsíce (poprvé ji uvidíte 12. října) a vždy bude podobná – ale pokaždé trochu jiná…

Volný styl by mohl mít přídomek literární, v rámci „uměleckých přetlaků“ našeho souboru zde představíme oblíbenou četbu našich herců (v jejich podání), sejdeme se s lidmi, které naše herce zajímají, a jistě dojde i na scénická čtení. Poprvé se na Volný styl chystáme 11. listopadu. Přijďte se podívat, jak nám v žilách koluje Nová krev.

Autor: Marta Ljubková, Foto: Tereza Vlčková