12.06.2016

Kuchařky bez domova na piazzetě

Nemají domov, ale rády vaří a o své umění se chtějí podělit s ostatními. Myšlenka „kuchařek“ bez domova se zrodila s uvědoměním, že mnohé klientky azylových domů by se chtěly nějak přínosně zapojit do společnosti, ale bohužel je to (kvůli hlubokému znevýhodnění) často obtížné.

Jaké jsou však jejich příběhy? Co umí a jaké vlastně jsou? Přijďte se podívat a ochutnat – v úterý 21. června 2016 na piazzetě ND před představením SPOLU/SAMI!

Jako doma proto nabízí ženám bez domova možnost, aby veřejně prezentovaly své umění, a samy tím napomohly změně společenského vnímání bezdomovectví. Stánky s jídlem bývají umístěny na různých farmářských trzích napříč Prahou a stávají se místem setkávání veřejnosti a lidí bez domova. Cílem této aktivity je prolomení bariér mezi veřejností a lidmi bez domova. Víme totiž, že veřejnost a lidé bez domova jsou na míle vzdáleni. Obestřeni neporozuměním, stigmatem a studem, často jim nezbývá, než se uzavřít do samoty a odloučení. Není divu. Většinovou společností jsou vnímáni převážně negativně.

V úterý 21. června od 17.00 budou kuchařky bez domova připravovat na piazzetě své pokrmy a v 18.30 hodin začne netradiční open-air dramaturgický úvod k inscenaci SPOLU/SAMI, jehož součástí bude i představení projektu Jako doma. Benefičního podvečera se zúčastní i Sestry v sukni se svým benefičním bazarem oblečení.

Přijďte podpořit dobrou věc.

Foto: Jako doma