4.02.2015

Mecenášský klub ND oslavil své narozeniny...

...společně s Miroslavem Donutilem a legendární inscenací SLUHA DVOU PÁNŮ

V hledišti Národního divadla oslavila stovka mecenášů páté narozeniny Mecenášského klubu. Rozkrojit narozeninový dort přišel Miroslav Donutil, který v týdnu rovněž slaví životní jubileum.„Mecenášský klub navazuje na tradici mecenášství, které stálo u samotného vzniku Národního divadla,“ říká ředitel Národního divadla doc. Jan Burian. „Všem je nám dobře známý příběh z české historie, kdy se naši předkové, bohatí i chudí, skládali na stavbu a následnou opravu Národního divadla poté, co v roce 1881 nešťastnou náhodou vyhořelo.“

Mecenášský klub podporuje Národní divadlo a jeho soubory, inscenace a další zejména restaurátorské projekty. V průběhu let mecenáši podpořili – restaurování obrazu Libušina věštba (díky mecenášům manželům Baťkovým), restaurování lunet (díky prof. Dadje Altenburg-Kohl), vznik DVD se záznamem inscenace Richard III., fyzioterapeutický přístroj pro Balet ND, nákup houslí pro koncertního mistra ND, inscenaci Opery ND Pád Arkuna, poskytli honorář pro pedagoga kreativních studentských dílen inscenací Činohry, participovali na digitalizaci Kouzelného cirkusu Laterny magiky. Celkové výnosy klubu za rok 2014 jsou 1 692 131,61 Kč.

Projekty Mecenášského klubu mapují dvě výstavy fotografií. Jedna stojí na piazzetě ND, druhá je umístěna na 1. galerii ND.

Děkujeme našim mecenášům za přízeň, stálou a rozšiřující se podporu. Je pro nás velmi důležitá a cenná. Jak zní heslo naší nové kampaně – našim mecenášům děkujeme tak, jak to umíme nejlépe: Uměním.

Foto: Hana Smejkalová