2.09.2016

Výstava fotografií Rozmazaný svět na piazzetě ND

Nadace prof. Vejdovského ve spolupráci s Národním divadlem slavnostně zahájí 10. září 2016 exkluzivní výstavu fotografií Rozmazaný svět. Zahájení proběhne v 16 h na piazzetě Nové scény Národního divadla. Odborným garantem se stal Jindřich Štreit.

Výstava se koná u příležitosti 120. výročí významného očního lékaře a rodáka z Prahy prof. MUDr. Václava Vejdovského, DrSc.

Výstava nabízí unikátní exkurz do světla lidí s těžkým zrakovým postižením. Je možné nahlédnout, jak vidí lidé s degenerací sítnice, šedým nebo zeleným zákalem, dvojitým viděním, barvoslepostí a dalšími zrakovými vadami.

Prohlídku výstavy zahájí vzácní hosté: herečka Taťjana Medvecká a její kolegové z ND, náš nejúspěšnější hokejový brankář Dominik Hašek, zpěvák Jaro Smejkal, zpěvačka Vlaďka Skalová, na profesora Vejdovského zavzpomíná jeho studentka prof. MUDr. Blanka Brůnová, DrSc.

Projekt má upozornit na závažná oční onemocnění, jejichž následkům lze včasnou diagnostikou předcházet. Výstava bude i pomáhat. Z výtěžku projektu budou pořízeny lékařské přístroje na léčení zraku.

Autor: Nadace prof. Vejdovského, Foto: Hana Smejkalová