19.05.2016

Paní Iva Janžurová slaví neuvěřitelné 75. narozeniny

19. května 2016 slaví neuvěřitelné půlkulaté výročí doyenka činoherního souboru, skvělá herečka a naše milá kolegyně paní IVA JANŽUROVÁ.

Paní Ivo,
naše Paní Ivo, zvažoval jsem oslovení jako milá královno nebo drahý fenoméne, úžasná ženo, vážená inspirace a podobně, ale budu komornější a ono to stejně všechno je obsaženo v těch několika písmenech mého nejoblíbenějšího oslovení… Paní Ivo! Zaslechl jsem něco o nějakém úctyhodném jubileu. Bohužel to musím vyvrátit, a zkazit tak radost Vám i ostatním. Před několika dny jsme spolu hráli představení a já byl svědkem takzvaného Poděbradského zázraku! Na jevišti zářila a řádila Paní Iva o dvacet let mladší! Jízda! Ale Vy jste to mládí nehrála, Vy jste taková prostě byla. Takže tady hovoříme o úplně jiném věku, než jaký udává jubilejní listina. To nemluvím o tom, že i tak si vždycky s ostatní omladinou říkáme: Jak to sakra dělá? Kde bere tu energii!? Tady nemůžu nevzpomenout, jak jste se po zájezdu Sarah objevila na vánočním večírku v Noně a rovnou jsme si tam střihli hříšňák a všem jsme vytřeli zrak našimi slavnými „padačkami“. Já si prostě myslím, že jste zfalšovala rodný list a že ten vyšší věk jen tak hrajete, abychom k Vám měli větší úctu a abychom Vás obdivovali.

Ale to je úplně marné a zbytečné, protože my Vás ctíme, obdivujeme a máme rádi naprosto nepodmíněně a neotřesitelně, i když jste tak mladá!

Všechno nejlepší, Paní Ivo!

- Igor Orozovič -

Autor: Igor Orozovič, Foto: Jaroslav Šimandl